نوشته شده در تاریخ : مرداد - ۲۴ - ۱۳۹۱
نوشته شده توسط : admin
دسته ها : بی مهرگان

معرفی گونه های مختلف خرچنگ هرمیت زمینی

 

 

 

 

دو گونه از خرچنگ های هرمیت در کشور ایالات متحده برای خرید و فروش بهعنوان حیوان خانگی یافت میشوند که هر دو آنها از «کارائیب» می آیند. یکی از این گونه ها «خرچنگ هرمیت زمینی» (land hermit crab)است که آن را «خرچنگ کارائیبی» (Caribbean crab)یا «خرچنگ چنگال بنفش» (purple pincher crab)یا «خرچنگ سرباز» (soldier crab)می نامند. نام علمی این حیوان  Coenobita clypeatusاست. گونه دیگر از خرچنگ هرمیت که در این کشور برای فروش عرضه میشود«خرچنگ اکوادوری» (Ecuadorian crab)است که آن را «خرچنگ ای» (E-crab)یا «اکی» (Eccie) نیز مینامند. نام علمی این حیوان Coenobita compressus است.

 

 

 شما میتوانید با نگاه کردن به چنگال های خرچنگ خود، بگویید که چه نوع خرچنگ هرمیتی دارید. مشخصا در صورتی که خرچنگ شما یک خرچنگ هرمیت چنگال بنفش باشد دارای چنگالهایی به رنگ بنفش خواهد بود! معمولا قسمت سر چنگال های این خرچنگ ها نسبت به بقیه قسمتهای چنگال، روشن تر است اما بنفش بودن آن همواره صادق است. همچنین چنگال های خرچنگ هرمیت زمینی معمولا ناهموارتر از چنگال های «اکی» است البته ممکن است برای اینکه بتوانیدمتوجه این تفاوت شوید ناچار شوید که چنگال های این دو خرچنگ را در کنار یکدیگر قرارداده و با هم مقایسه کنید.

 

بیشتر مردم تمایل به خریدن خرچنگ هرمیت زمینی دارند زیرا این خرچنگ ها در آب شیرین زندگی میکنند. در محل اصلی زندگی شان، این خرچنگ ها در جنگل زندگی کرده و از آب باران جمع شده در گودال ها می نوشند، بنابراین به منظور اینکه آب مناسب برای خرچنگ هرمیت خود فراهم کنید باید از آب باران و یا آب لوله کشی کلرزدایی (dechlorinate)شده استفاده کنید. قرص ها و محلول هایی وجود دارند که میتوانند با قرار گرفتن در آب لوله کشی، آن را کلرزدایی کرده و برای خرچنگ شما آماده کنند.

 

در سوی دیگر، خرچنگ های هرمیت اکوادوری، همانطور که از نام آنها پیداست بومی کشور اکوادور، یعنی جایی هستند که دقیقا بر روی اقیانوس واقع شده است. آنها برروی شن های ساحل زندگی کرده و تنها با آب اقیانوس زنده میمانند. برای اینکه بتوانید به خوبی از این خرچنگ ها نگهداری کنید لازم است که آب شور با شرایط خاص و مناسب زندگی آنها را فراهم کنید. برخی از مردم از هر دو گونه خرچنگ های هرمیت در کنار یکدیگر دریک تانک نگهداری میکنند که این امر مستلزم این است که هر دو نوع آب شور و شیرین رادر اختیار آنها قرار دهید تا شرایط مناسب برای نوشیدن آب و حمام کردن را داشته باشند.

 

برخلاف نام این خرچنگ ها (خرچنگ منزوی) آنها به هیچ عنوان منزوی و گوشه گیر نیستند. آنها موجوداتی بسیار اجتماعی هستند و به بودن در کنار دوستانشان علاقه زیادی دارند. این خصوصیت خرچنگ های هرمیت به این دلیل است که آنها در محل زندگی طبیعی خود به صورت دسته های ۱۰۰ تایی یا بیشتر زندگی کرده و مسافرت میکنند که آن را «گروه»(pack) مینامند. مسافرت گروهی این حیوانات دلیل خاصی دارد.خرچنگ های هرمیت رشد میکنند اما صدف آنها هرگز رشد نمیکند. بنابراین آنها نیاز دارندکه هر زمان که صدف آنها گنجایش کافی برای زندگی آنها را نداشت بتوانند یک صدف جدید با اندازه مناسب برای خود بیابند. زمانی که یک گروه از خرچنگ های هرمیت با یکدیگر زندگی و سفر میکنند میتوانند در هنگام نیاز، صدف هایی با شکل ها و اندازه های مختلف را بین خود معاوضه کنند. بنابراین اگر تصمیم به نگهداری از خرچنگ های هرمیت دارید فراموش نکنید که هرچه تعداد آنها بیشتر باشد خوشحال تر خواهند بود! ضمنا توجه کنید که محل زندگی خرچنگ شما باید به قدر کافی بزرگ باشد که گنجایش قرار گرفتن دوستان او را نیز داشته باشد.

 

 

 

مترجم : محمد مسعود کشوری

منبع : hermit–crabs.com

ارسال یک دیدگاه