نوشته شده در تاریخ : مرداد - ۹ - ۱۳۹۱
نوشته شده توسط : admin
دسته ها : پستانداران

http://petblog.ir/wp-content/uploads/ferret2.jpg

 

امروزه فرت ها یکی از محبوب ترین گزینه ها به عنوان حیوانات خانگی و هم نشینان انسان ها هستند. آنها حیوانات خانگی بسیار جذاب،باهوش و فعالی هستند. کنجکاوی و مهارت بالای فرت ها از آنان یک حیوان خانگی استثنایی ساخته است که در صورتی که توانایی برقراری رابطه ای همراه با تعهد و صبر با حیوان را داشته باشید برای شما بسیار جذاب خواهد بود.

 

پیش از اینکه تصمیم به خرید یک فرت بگیرید حتما به وظایف خود در این مقطع به خوبی عمل کنید. در خصوص فرت به طور کامل تحقیق کنید و از تمام خصوصیات شخصیتی و اخلاقی فرت ها مطلع شوید. آیا شما منابع، زمان و صبر وحوصله کافی برای نگهداری از یک فرت را دارید؟ اگر پاسخ شما مثبت است فرت میتواند حیوان خانگی مناسبی برای شما باشد که ساعت های شاد و سرگرم کننده ای را برای شما فراهم میکند.

 

فرت ها روزانه ۱۸ الی ۲۰ ساعت میخوابند و برای بازی کردن و غذا خوردن و جستجو کردن، روزانه ۲ الی ۳ بار از خواب بیدار میشوند.فرت ها جستجوگران خستگی ناپذیری هستند و تقریبا تمام زمان بیداری خود را به جستجو وگردش و تفحص در محیط اطراف خود میگذرانند. همین خصوصیت کنجکاوی در فرت هاست که آنهارا به حیواناتی سرگرم کننده تبدیل کرده و البته در بسیاری از موارد برای آنها مشکلات و دردسرهای زیادی ایجاد کرده است.

 

نگهداری صحیح از فرت نیازمند آن است که شما چندین ساعت در روز به حیوان اجازه بازی و گردش در خارج از قفس دهید. قرار گرفتن در خارج از قفس به منظور بازی و گردش، یکی از نیازهای اساسی فرت است که حیوان را ازلحاظ فیزیکی و همینطور ذهنی در شرایط سلامت نگاه میدارد. برای اطمینان از سلامت فرت و ایمنی شما و منزلتان، باید تمام محیطی که فرت به آن دسترسی دارد کاملا در برابر اوعایق شده و هرگز به فرت اجازه آزاد بودن بدون نظارت فرد، داده نشود.

 

فرت ها در هنگام بازی شباهت زیادی به کودکان دارند و تقریبا با هر چیزی درگیر شده و به هر وسیله ای بازی میکنند. آنها عاشق حفرکردن و ساختن آشیانه برای خود هستند. فرت ها ذاتا و طبیعتا تمایل به دزدی دارند و هروسیله ای میتواند برای آنها در حکم یک گنجینه با ارزش و قابل پنهان کردن باشد، جوراب،جعبه، کیف، جواهرات و در واقع هر شی کوچک که بتوانند آن را با خود بکشند به آلتی سرگرم کننده برای آنها تبدیل خواهد شد. سرگرمی مورد علاقه فرت این است که اشیایی را دزدیدهو از دید شما پنهان کند و شما را در ایمن کردن و پنهان کردن اشیا ناکام بگذارد.

 

در کنار فراهم کردن یک قفس مناسب برای فرت،شما باید اتاق و محیطی را که فرت در آن به بازی مشغول میشود را نیز با دقت تمام، درمقابل این حیوان کنجکاو، ایزوله کنید و سپس به آن، اجازه بازی بدهید. واقعیت هایی درخصوص فرت وجود دارد که نباید آنها را نادیده بگیرید : هر حفره کوچکی که به اندازه عبورکردن سر فرت فضا داشته باشد میتواند گریزگاه مناسبی برای این حیوان به شمار رود، همچنین همین امکان در خصوص هر محلی که فرت امکان حفر کردن آن را داشته باشد نیز وجود دارد.تمامی قالیچه ها و وسایل منزل باید کاملا نسبت به تهاجم فرت ها ایمن شوند که برای اینکار میتوانید از پلکسی گلاس یا مشابه آن استفاده کنید. نکته مهم دیگر در خصوص فرت هااین است که تمایل دارند عمل دفع و ادرار را در کنج ها انجام دهند بنابراین پیش از رهاکردن فرت در محیط اتاق، تمام کنج ها و گوشه ها را به وسیله روزنامه یا خاک مخصوص بپوشانید تا از حوادث احتمالی جلوگیری شود. یکی از مهم ترین نکات در نگهداری از فرت و سلامت این حیوان این است که تمام مواد شوینده، مواد دفع آفات، داروها و هر ماده و شی ای که امکان جویده شدن توسط فرت یا خورده شدن را داشته باشد ازدسترس این حیوان دور کنید.

 

زمانی که بازی و تفریح فرت به پایان برسداین حیوان به دنبال محلی گرم برای چنبره زدن و خوابیدن خواهد گشت که این محل میتواندقفس فرت، هر جعبه یا کیسه ای در داخل منزل، سبد لباس های شما و یا میز و صندلی اتاق باشد. صورت فرت ها در زمان خوابیدن حالتی شبیه به لبخند دارد. در این زمان به سختی بتوان تصور کرد که این حیوان، تا لحظاتی پیش شیطنت زیادی داشته و موجب خرابی زیادی شده باشد.

 

 

 

مترجم : محمد مسعود کشوری

منبع : ferretcare.org

یک دیدگاه

  1. حسام می‌گه:

    از کجا میشه خرید قیمتش چنده؟؟

ارسال یک دیدگاه